Zaznacz stronę

Katarzyna Sochacka

Nazywam się Katarzyna Sochacka, a moje drugie imię to rozwój  – zarówno swój, jak i innych. Od najmłodszych lat uwielbiałam się uczyć nowych rzeczy, a w liceum odkryłam, że umiem pomagać innym uczyć się skutecznie. Wtedy postanowiłam, że zostanę nauczycielem mojego ulubionego języka, czyli angielskiego.

Specjalizuję się w uczeniu młodzieży i dorosłych – od 12 lat pracuję jako nauczyciel w jednym z warszawskich liceów ogólnokształcących i przygotowuję uczniów do egzaminu maturalnego (jestem czynnym egzaminatorem maturalnym OKE). Od wielu lat uczę dorosłych zarówno indywidualnie jak i na kursach językowych.

Kocham uczyć, a obserwowanie postępów moich uczniów sprawia mi niesamowitą satysfakcję. Moje zajęcia wypełnione są:
– wytężoną pracą uczniów, dlatego podczas lekcji kładę nacisk na rozwijanie autonomii i krytycznego myślenia
– humorem i zabawą, ponieważ nauka to czysta przyjemność!
– pozytywną energią, bo jestem pozytywnie zakręcona na punkcie uczenia.

Poza uczeniem zajmuję się tworzeniem materiałów, które zamieszczam na swoim blogu Meaningful English.

Jestem również trenerem nauczycieli, prowadziłam warsztaty podczas rozmaitych konferencji m.in IATEFL Poland, Global Inspirations czy REweLACJE.

Katarzyna Synder-Tamborska

Mam na imię Kasia i przede wszystkim jestem mamą trójki wspaniałych dzieciaków, które zostały objęte trzema, różnymi podstawami programowymi!
Dzięki nim, łatwiej mi zrozumieć i kochać moją pracę.
Jednocześnie angażować się całym sercem w zmiany- zmiany pozytywne dla uczniów i nauczycieli.
Marzą mi się szkoły, gdzie uczeń i jego rozwój jest najważniejszy.
Uwielbiam uczyć, nawiązywać z moimi uczniami relacje, obserwować ich rozwój i zaangażowanie.
Moje zajęcia są energetyczne, angażujące, pozytywnie motywujące i oparte na szczerej, wartościowej, pełnej zaufania relacji.
Specjalizuję się w nauczaniu najmłodszych.
Od 18 lat prowadzę w Łodzi Szkołę Językową Smile, a od dwóch Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „Smile for Professionals”. Smile to moje życiowe motto.
Wszystko, w co się angażuję, robię z uśmiechem i dobrą energią. Uwielbiam pracę z ludźmi i wyzwania.
Zawodowo jestem aktywnym lektorem, trenerem nauczycieli i project managerem w DOSeltea.
W czasie wolnym dużo czytam, uprawiam fitness i odpoczywam:).
Uwielbiam podróżować, jeździć na nartach
i rozwijać się!

Katarzyna Wiącek

Nazywam się Katarzyna Wiącek i zawsze chciałam zostać nauczycielką … matematyki. Marzenie udało mi spełnić częściowo, od 14 lat uczę angielskiego. Pracuję z młodzieżą ponadgimnazjalną i dorosłymi.
W pracy zwracam szczególną uwagę na efektywne motywowanie uczniów oraz włączanie edukacji obywatelskiej w proces nauczania. Chcę pokazać, że na angielskim można mówić o ważnych sprawach, takich jak tolerancja, wartości czy empatia. Coraz częściej widzę, jak dużo efektu przynoszą na lekcji proste rozwiązania.
Od kilku lat jestem egzaminatorem OKE i w maju cierpliwie sprawdzam matury, piszę artykuły do czasopism metodycznych oraz tworzę materiały edukacyjne w ramach współpracy z wydawnictwami językowymi. Mam za sobą doświadczenie w pisaniu egzaminów gimnazjalnych oraz mentorowaniu nauczycieli na kursach online.
Wciąż szukam nowych wyzwań, dlatego od kwietnia 2016 prowadzę stronę internetową Enjoy English oraz prowadzę warsztaty dla nauczycieli na konferencjach w Polsce i zagranicą (m.in. IATEFL Polska, IATEFL Węgry, English Teaching Market, Global Inspirations, Twist)

Dorota Tolsdorf

Nazywam się Dorota Tolsdorf i uwielbiam swoję pracę 💛

Uczę angielskiego od prawie 13 lat. W tym czasie pracowałam na każdym etapie zaawansowania językowego i w każdej grupie wiekowej, od kilkuletnich okruszków, po kursy biznesowe i techniczne, placówki państwowe, aż do kursów dla sympatycznych seniorów.

 Mój zawodowy dzień często rozpoczynam zajęciami z przedszkolakami, a kończę z nastolatkami na poziomie B2 i wyżej.
Dlatego właśnie stawiam na uniwersalne, łatwe i szybkie do przygotowania aktywności.

Uwielbiam się uczyć i cieszę się, że mogę pomagać innym rozwijać ich kompetencje.

 Prowadzę szkołę językową Centrum Edukacyjne BEST w Rybniku, w której wierzymy w sukces i potencjał każdego dziecka.

 Fascynuje mnie ludzki mózg, dwujęzyczność dziecięca, mądre wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz muzyki w nauczaniu.

 W zeszłym roku zdecydowałam się na udział w Teacher Trainer Academy oraz kursie Od nauczyciela do trenera. To dzięki tym programom zaczęłam dzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą, pomysłami i materiałami z innymi nauczycielami m.in na konferencji IATEFL, Rewelacje, Uczę Maluchy, eduOctoberfest oraz webinariach DOS na wynos oraz Dos Junior. Wspieram też nauczycieli dzieci, mojej ulubionej grupy wiekowej, na Uczę dzieci angielskiego.

Prywatnie, jestem mamą dwójki maluchów, których rozwój językowy (także ten w języku obcym) jest kolejną fascynacją.

Aleksandra Kiełtucka

Nazywam się Ola Kiełtucka i jestem nauczycielem języka angielskiego z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim, pierwsze doświadczenia nauczycielskie zdobywałam jeszcze w trakcie studiów w prywatnej szkole językowej, gdzie rozwijałam się ze swoimi uczniami przeprowadzając ich od piosenek i rymowanek do egzaminu maturalnego, FCE i CAE. To niesamowite uczucie towarzyszyć uczniom przez 10-12 lat nauki i widzieć jak rośnie ich pewność siebie i dojrzałość – nie tylko w języku angielskim.
Od 10 lat pracuję w liceum z oddziałami dwujęzycznymi, gdzie uczę grupy zaawansowane. Nieustanny rozwój zawodowy, poszukiwanie intelektualnych wyzwań i chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem na nowych poziomach zaowocował moim udziałem w DOS-ELTea Teacher Trainer Academy 4.0, które okazało się milowym krokiem w moim życiu zawodowym. W lipcu 2018 ukończyłam kurs na Uniwersytecie Kent „Teaching English through NLP and Coaching”.
Specjalizuję się w uczeniu nastolatków (13-19 lat) i dorosłych. Edukację postrzegam jako nieustanny dialog i budowanie relacji w empatii. Lubię towarzyszyć uczniom w rozwoju, odkrywaniu kolejnych możliwości własnego potencjału, wyznaczaniu celów i planowaniu sposobów ich osiągania – swoją pracę opieram na modelu coachingowym. Pielęgnuję współpracę z uczniami zgodnie z zasadami psychologii kognitywnej i humanistycznej.
Czerpię radość z projektowania efektywnych ćwiczeń językowych opartych na zasadach neurodydaktyki i NLP z rozsądnym wykorzystaniem technologii. W swojej klasie buduję środowisko slow edukacji z wykorzystaniem praktyk uważności i zachowaniem właściwej równowagi między rozwojem kognitywnym i emocjonalnym. Nieustannie w podróży – samorozwoju osobistym i zawodowym.
Ponieważ uwielbiam dzielić się swoimi pomysłami nie tylko z młodzieżą, prowadzę szkolenia i webinaria dla nauczycieli (IATEFL Polska, DOSnaWynos, konferencja REweLACJE, wydarzenia lokalne), co sprawia mi ogromną frajdę. Jestem project managerem i trenerem nauczycieli w DOS-ELTea.